فرهنگ سازی‌ و آموزش شهروندی در زمینه مدیریت پسماند تضمین‌کننده موفقیت برنامه های آینده سازمان است

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری دزفول، فرهنگسازی‌ و آموزش شهروندی در زمینه مدیریت پسماند و بازیافت را از اهم سیاست ها و اهداف این سازمان برشمرد.
ایمان کناری زاده با بیان این مطلب افزود: سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری دزفول آمادگی دارد ضمن تعامل با ادارات، سازمان ها و ارگانهای ذیربط در خصوص فرهنگ سازی و آموزش شهروندی با سازمان های مردم نهاد شهرستان همکاری نماید.
وی افزود: هدف از آموزش و فرهنگ سازی، کاهش تولید پسماند، تفکیک از مبدا پسماندهای شهری، خرید به اندازه نیاز، جلوگیری از اسراف و استفاده از موادی است که به محیط زیست آسیب نرسانده و به سرعت تجزیه یا بازیافت شود.
کناری زاده با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی و آموزش شهروندی در زمینه مدیریت اصولی پسماندها برای عموم شهروندان گفت: یکی دیگر از اهداف ما در سازمان مدیریت پسماند این است که فرهنگ‌سازی در بحث پسماند و بازیافت و نظافت شهری را به مدارس و خانواده‌ها منتقل کنیم و انشاالله در نظر داریم با همکاری سازمان های مردم نهاد و اداره آموزش و پرورش شهرستان این مهم تحقق یابد.
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری دزفول افزود: برای سرعت بخشیدن به کنترل و بهینه‌سازی‌ روند تولید زباله به‌صورت بازیافت و به چرخه بازگرداندن آن، نیاز به همکاری عموم شهروندان است.
وی خاطرنشان کرد: فرهنگسازی و آموزش شهروندی پیش‌نیاز اصلی و تضمین‌کننده موفقیت برنامه های آینده سازمان مدیریت پسماند شهرداری دزفول است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *