تفکیک از مبدا، بهترین راه مدیریت پسماندهای شهری و کاهش هزینه و زمان بازیافت است

شهردار دزفول با اعلام اینکه تفکیک و بازیافت پسماندهای شهری نقش بسزایی در حفظ محیط زیست دارد بیان داشت: تفکیک از مبدا، بهترین روش مدیریت پسماندهای شهری و کاهش هزینه و زمان بازیافت این پسماندها است که باید با فرهنگ سازی و آشنایی شهروندان با شیوه‌های تفکیک زباله این موضوع محقق شود.
مهندس دوائی فر افزود: روزانه حجم زیادی پسماند در شهرستان تولید می‌شود که مقدار بسیار کمی از آن قابلیت بازیافت دارد، زیرا یکی از مشکلات در مسیر مدیریت پسماند، نداشتن آگاهی شهروندان در رابطه با اهمیت جداسازی و تفکیک اولیه زباله در مبدا تولید آن است.
وی تصریح کرد: از جمله اهداف حائز اهمیت آموش شهروندی در زمینه تفکیک از مبدا پسماندها، آگاه کردن شهروندان در خصوص آسیب‌ ها و خطرات زیست محیطی ناشی از عدم مشارکت آنها در مدیریت صحیح، تولید و بازیافت پسماندهای شهری است.
رئیس شورای سازمان مدیریت پسماند شهرداری دزفول تصریح کرد: کسب نتیجه مطلوب در خصوص آموزش شهروندی و فرهنگ سازی در حوزه مدیریت پسماند منوط به استفاده از همه ظرفیت‌های موجود در بدنه مدیریت شهری و لایه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی شهرستان در مورد مهندسی ارتباط با شهروندان، استفاده از ظرفیت سمن ها و همچنین استفاده بهینه از شبکه های اجتماعی و اطلاع رسانی مجازی و رسانه های عمومی است که خوشبختانه این ظرفیت ها به صورت بالفعل و بالقوه در شهرستان دزفول موجود است که در صورت هماهنگی و همکاری دستگاههای ذیربط می توان به نحو احسن از این ظرفیت ها استفاده کرد.
شهردار دزفول خاطرنشان کرد: سازمان مدیریت پسماند شهرداری دزفول در مقوله فرهنگ سازی و آموزش شهروندی در حوزه مدیریت پسماند و بازیافت آماده دریافت نظرات، طرح ها و پیشنهادات شهروندان خصوصا صاحبنظران این حوزه، اساتید دانشگاه و دانشجویان است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *